Przed nami przygotowania do kolejnych dwóch krakowskich biegów, które odbędą się w jesieni tego roku. Mam na myśli  11.PZU Bieg Trzech Kopców oraz  4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Pierwszy z nich odbędzie się 1 października. Uczestnicy mają do pokonania 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Prawie 1/4 biegu wiedzie ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160m. Dystans należy pokonać w regulaminowym czasie 2 godzin. Jest to jedyny w Polsce bieg górski, który wiedzie przez centrum dużego miasta. Osobiście uważam, że to fajne wyzwanie w zasięgu ręki.

Poniżej mapa biegu.

Jeśli chodzi o półmaraton to już czwarta edycja imprezy organizowanej w Krakowie na zakończenie sezonu biegowego. Niewątpliwą atrakcją jest lokalizacja mety – w TAURON Arenie Kraków! Pokonanie dystansu 21 km i 97,5 m w podwawelskim grodzie to znakomite zakończenie sezonu biegowego. Impreza daje szansę na zmierzenie się z długą trasą, prowadzącą wśród zabytków i malowniczych uliczek Krakowa. Wydarzenie spotkało się ze znakomitym odbiorem środowiska biegowego.  Z roku na rok znacznie wzrasta frekwencja, na chwilę obecną zarejestrowanych jest blisko już 7000 uczetników, a do 15 października jest jeszcze trochę czasu.

Niemniej jednak sezon przygotowawczy trwa. Jeżeli chcesz nie tyle "przeżyć bieg" i o własnych siłach dobiec do mety, co z satysfakcją patrzeć na swoj wynik, to trzeba się porządnie przygotować. Zapraszam na konsultacje, wspólne treningi i łapanie motywacji :)

Kontakt tutaj